Реал Мадрид и Атлетико Мадрид играят при резултат 0:0 в дербито

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 0:0, червен картон за Кореа

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид играят при резултат 0:0 в дербито на столицата от 23-я кръг на Ла Лига.

Още в 6-а минута гостите от Атлетико имаха искания за дузпа след игра с ръка на Валверде, само че съдията уточни играта да продължи. Постепенно Реал Мадрид наложи своето движение и сътвори няколко голови положения, само че те не представляваха сериозна опасност за съперника. В 23-а минута Антонио Рюдигер бе открит от статично състояние, само че ударът с глава на бранителя попадна право в обятията на Ян Облак.

Две минути по-късно Дани Себайос получи пространство пред наказателното поле и след хубаво преодоляване опита удар от разстояние с десния крайник, който профуча около дясната греда на вратата на Атлетико Мадрид. В 27-а минута Яник Ферейра Караско можеше да означи непосредствено от корнер, само че бранител се намеси в последния миг. Това бе и всичко за първата част, а двата тима се отдръпват при резултат 0:0 на почивката.

През второто полувреме Реал продължи да е по-активният тим, само че не успяваше да сътвори чисто голово състояние, защото отбраната на Атлетико бе добре позиционирана и не даваше огромни пространства на противника. В 65-а минута Анхел Кореа удари без топка с лакът Антонио Рюдигер, като съдията сподели пряк червен картон на играча на " дюшекчиите ".

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  1. Тибо Куртоа, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 3. Едер Милитао, 2. Дани Карвахал, 19. Дани Себайос, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Марко Асенсио, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема.

Треньор:  Карло Анчелоти

Атлетико Мадрид:  13. Ян Облак, 23. Рейнилдо Мандава, 22. Ммарио Ермосо, 15. Стефан Савич, 16. Науел Молина, 24. Пабло Бариос, 6. Коке, 17. Саул Нигес, 14. Маркос Йоренте, 9. Яник Ферейра Караско, 8. Антоан Гризман

Треньор:  Диего Симеоне